Obecné informace

Systém Galeco PVC je vyroben z neměkčeného polyvinylchloridu. Vysoká kvalita použitého materiálu, odolnost proti mechanickému poškození, pevnost v tahu, ohybu a 100% odolnost proti korozi přispívá k mnohaleté funkčnosti systému.

V roce 2008 byl systém Galeco PVC obohacen novou kvalitou okapových dílů uzavřenou v moderní technologii provedení - KOEXTRUZI. Estetické provedení, odolnost proti ztrátě barevnosti, velký výběr barev a velikostí - to vše přispívá k tomu, že se systém dokonale hodí pro každý typ budovy. Vlastností odlišující všechny systémy Galeco je vnitřní naválka okraje žlabu. Toto řešení zaručuje, že i při intenzivních srážkách voda nebude přes žlab přetékat. Všechny díly systému Galeco PVC byly vysoce precizně propracovány tak, aby systém při správné montáži mohl spolehlivě sloužit řadu let. Spojovací kusy (spojující dva žlaby) a kotlíky mají speciální boční držáky. Díky tomuto vytvarování tyto prvky po připevnění k čelní desce zajišťují stabilizaci celého systému a minimalizují riziko ztráty těsnosti, poněvadž jediným pohyblivým dílem bude samotný žlab. Pro usnadnění montáže systému byly na spojovacích kusech a rozích vyznačeny montážní čáry, které ukazují místo dosunutí žlabu v závislosti na teplotě panující při montáži. Galeco PVC se montuje na speciálně vyztužené háky, které je možné vertikálně nastavit. Tyto háky jsou výsledkem výzkumů mezi uživateli a prováděcími firmami.

Systémy Galeco PVC je možné montovat po předchozí pokládce střešní krytiny. Toto řešení umožní zabránit poškození systému střešními taškami nebo nářadím, které může spadnout ze střechy při její montáži. Při správné údržbě vydrží nabízený okapový systém mnoho let. GALECO na něj poskytuje dodatečnou písemnou záruku výrobce v délce 15 let.

Materiál

K výrobě žlabů a rour se používá neměkčený (tvrdý) polyvinylchlorid, který je produktem polymerace vinylchloridu. Tento plast se vyznačuje vysokou mechanickou odolností, je nehořlavý, odolný vůči korozi, chemicky odolný vůči většině agresivních látek rozpustných v dešťové vodě, biologicky odolný vůči bakteriím. Díky vhodným přísadám dosahuje tento plast také odolnosti proti ultrafialovému záření a získává odpovídající barvu a lesk.

 

Technology

Dlouhé díly systému se vyrábějí v koextruzní technologii, tvarovky pak technologií vstřikování. U dlouhých dílů je vnitřní vrstva jakožto jádro profilu neoddělitelně spojena s vrstvou vnější a to umožňuje maximalizovat různé parametry: u vnitřní vrstvy je maximalizována její mechanická odolnost, u vrstvy vnější její odolnost proti UV, barva a lesk.

Vlastnosti systému

 1. Tradiční evropský půlkruhový tvar žlabu.
 2. Naválky zepředu a zezadu žlab vyztužují.
 3. Naválka směrem dovnitř žlabu zabraňuje stříkání vody při intenzivních, prudkých srážkách a navíc zvyšuje užitečný průřez žlabu.
 4. Stabilní a vůči teplotní expanzi odolná konstrukce – díky trvanlivému upevnění spojovacích kusů a kotlíků k čelní desce vlivem teploty „pracují“, tj. roztahují se a smršťují, pouze jednotlivé žlaby, nikoli celý systém.
 5. Kotlík bez těsnění díky speciálně vyprojektovaným vnitřním profilům zaručuje vysokou těsnost spojení se žlabem.
 6. Montážní čáry na spojovacích kusech umožňují precizní instalaci žlabu při proměnlivých teplotních podmínkách.
 7. Vysoce kvalitní těsnění ve tvaru usnadňujícím přitlačení profilu k tvarovce zajišťuje těsnost systému.
 8. Široká nabídka háků usnadňuje jejich výběr podle preferencí zákazníků.
 9. Objímky uzpůsobené pro hřeby v různých délkách usnadňují montáž rour na zateplených domech.
 10. Dostupné jsou oblouky s nestandardními úhly, což umožňuje použít systém i při složité střešní architektuře.

Užitkové hodnoty

 1. Estetické provedení.
 2. Velký výběr barev, který umožňuje zvolit systém pro každý druh střechy.
 3. Vysoká kvalita materiálu zajišťuje dlouhou životnost.
 4. Záruka 15 let.
 5. Vysoká mechanická odolnost.
 6. Barevná stálost.
 7. Tvarovky systému Galeco PVC o rozměrech 90/110/130/150 vypadají identicky a to umožňuje kombinovat na jedné střeše systémy různých velikostí bez obavy z odlišného vzhledu.

 

 

Barevné provedení

Ral   Barva Galeco PVC
      90/50 110/80 130/80 130/100 150/100 180/125
~ RAL 8007 C Měděná          
~ RAL 8019 V Tmavohnědá       
~ RAL 9010 W Bílá      
~ RAL 9005 B Černá   Black Black Black    
~ RAL 7038 G

Světle popelavá

        Light-grey  
~ RAL 7045 G

Světle popelavá

          Light-grey
~ RAL 3004 P

Tmavě červená

      Dark red    
~ RAL 7021 A Grafitová   Graphite Graphite Graphite    
~ RAL 8017 K Čokoládově hnědá   Chocolate bronze Chocolate bronze Chocolate bronze